Kojec dla dziecka 150×150 cm

Czasem, aby uspokoić malucha i dać mu trochę czasu dla siebie, jedynym rozwiązaniem może być kojec dla dziecka 150×150 cm. Będzie to także czas, aby móc w spokoju ugotować obiad czy posprzątać. A maluch w tym czasie zanurzy się w czas zabawy lub drzemki. Ale czasem jest tak, że nasza pociecha już od najmłodszych lat jest ruchliwa i ciekawa świata. A nie możemy jej pozostawić bez opieki. Jak wiemy dzieci miewają różne pomysły. Nieświadomie mogłyby sobie zrobić krzywdę. Na szczęście mamy gadżet, który nam w tym pomoże.

Powinniśmy więc zadać sobie podstawowe pytane, jaki kojec dla dziecka 150×150 cm wybrać? Dlaczego akurat taki i kiedy go używać? Gdzie najlepiej dokonać zakupu? Jeśli mamy wiele pytań bez odpowiedzi, koniecznie sprawdźcie, co jest w naszym najnowszym artykule. Pomożemy Wam dopasować gadżet odpowiedni dla Waszego malucha. Zaczynamy!

Jaki kojec dla dziecka 150×150 cm wybrać i kupić?

Kojec dla dziecka 150×150 cm to gadżet, który może bardzo ułatwić codzienne funkcjonowanie rodzicom. Zwłaszcza, gdy maluch zaczyna już raczkować lub samodzielnie chodzić. Jednak wybór może okazać się nie tak oczywisty. Ważnych jest kilka czynników, które musimy wziąć pod uwagę. Przede wszystkim wielkość, która jest przeznaczona raczej dla mniejszych pomieszczeń. Do tego dochodzą elementy, takie jak:

  1. materiał,
  2. zabezpieczenia,
  3. wysokość,
  4. kształt,
  5. koła.
Kojec dla dziecka 150x150 cm
Kojec dla dziecka 150×150 cm/Cena, opinie i ranking

Materiał w kojcu dla dziecka 150×150 cm

Bardzo ważnym elementem podczas zakupu kojca dla dziecka 150×150 cm jest jego materiał i wykończenie. Kojec bowiem może być drewniany, drewnopodobny, plastikowy, ale też materiałowy w elementami. Wtedy musimy zwrócić uwagę na odległość szczebelków. Nie powinny być one rozłożone zbyt szeroko, a jeśli chodzi o siateczkę to nie powinna być ona ani zbyt gęsta, ani za mało gęsta. Należy tak dobrać rozmiary, aby dziecko nie wypadło, ale też miało widok na świat.

Polecamy: Krzesełko do karmienia do 100 zł

Plastikowe kojce czy te materiałowe oferują nam różnorodność kolorów i są znacznie lżejsze, co jest ważne podczas przenoszenia. Do tego mogą występować różne wzorki czy dodatki w postaci kieszonek na jedzenie, picie i zabawki. Jednak w tym wypadku należy zwrócić uwagę na jakość materiału, by nie okazał się zbyt lekki i nietrwały. Inaczej naszemu maluchowi może stać się krzywda.

Zabezpieczenia kojca dla dziecka 150×150 cm

Każdy kojec dla dziecka 150×150 cm ma odpowiednie zabezpieczenia. Przede wszystkim dotyczy to furtki/drzwiczek, którymi nasza pociacha może wejść. Powinny być tak zamykane, aby samodzielnie ich nie otworzył. Do tego liczą się zabezpieczone narożniki, inaczej dziecko może nabawić się guza. Niebezpieczne elementy, te twarde powinny być tak owinięte materiałem, aby nie robiły krzywdy. Szczególnie zaleca się tu, aby producenci stosowali piankę. Powinny też być jak najbardziej zaokrąglone.

Wysokość kojca dla dziecka 150×150 cm

Jak sama nazwa wskazuje nasz kojec dla dziecka 150×150 cm ma 150 cm długości oraz 150 cm wysokości. A to oznacza, że spełnia normy bezpieczeństwa. Dla maluszków polecane są kojce od 100 cm w górę. Wtedy mamy naturalne zabezpieczenie. 150 cm to zbyt wysoka przeszkoda do pokonania przez dziecko. W tym wypadku mamy pewność, że maluch sam nie wypadnie.

Jaki kojec dla dziecka 150x150 cm
Jaki kojec dla dziecka 150×150 cm – sprawdź! Cena, opinie i ranking

Kształt kojca dla dziecka 150×150 cm

Każdy kojec dla dziecka 150×150 cm może nieco różnić się pod względem kształtu. Choć zwykle jest on kojarzony z kwadratem, to jednak coraz częściej się od tego odchodzi na rzecz zaokrąglonych lub okrągłych kształtów. Są one znacznie bezpieczniejsze. Ale wiele producentów pozwala na indywidualne dopasowanie kształtu. Dzięki temu będzie nam łatwiej przechowywać gadżet i używać go w różnych pomieszczeniach. Na szczęście 150 cm to nie dużo, ten produkt nie będzie nam zajmował, aż tak dużo miejsca w pokoju, a nawet jeśli to mamy odłączane elementy, które w każdej chwili możemy na pewien czas odłożyć a potem znów je dołączyć.

Koła w kojcu dla dziecka 150×150 cm

Teraz już kojec dla dziecka 150×150 cm raczej jest wyposażony w małe kółka, dzięki którym możemy swobodnie zmieniać pomieszczenia. A nawet je rozmontować, gdy nie są potrzebne. Ale też mamy przy nich hamulec, który zabezpiecza przed odjazdem.

Najlepszy kojec dla dziecka 150×150 cm

Najlepszy kojec dla dziecka 150×150 cm to taki, który zapewni naszemu maluchowi bezpieczeństwo, a jednocześnie wygodę. Ponieważ jest to podręczna rzecz i lekka, zawsze możemy mieć naszą pociechę na oku, niezależnie od tego, gdzie jesteśmy. To gadżet, który bez problemu można zabrać też na wakacje. Jest to gadżet, który ma nam służyć jako „niania”, z której dziecko nie wyjdzie a my zyskujemy parę chwil, by wykonać obowiązki domowe. Oczywiście sprawdźmy przed zakupem niezbędne parametry. Możemy też dobrać design do reszty akcesoriów.

Przeciwnicy kojców dla dziecka 150×150 cm

Choć kojec dla dziecka 150×150 cm wydawać by się mogło, że jest idealnym rozwiązaniem kochanym przez rodziców, to jednak nie wszyscy są tego samego zdania. Niektórzy uważają, że jest to produkt nieetyczny, który wyzwala wiele negatywnych wydźwięków. Według przeciwników jest to bardzo szkodliwy produkt, choć nie znajdziemy na ten temat żadnych potwierdzających badań. Uważają oni natomiast, że to ograniczenie ruchowe dla maluchów, ograniczenie ich rozwoju i zgaszenie zainteresowania światem dookoła. Być może tak będzie, jeśli nie będziemy używać z rozsądkiem.

Ale to tylko zwykły gadżet, który uczy samodzielnej zabawy, cierpliwości, opanowania, a do tego jest niezwykle bezpieczne. Minimalizuje ryzyko upadków i skaleczeń. W tym wypadku nie pozostawiamy malucha samemu sobie, cały czas mamy go na oku przy jednoczesnym wykonywaniu obowiązków domowych. Dlatego pamiętajmy, że nie jest to zabawka, w której dziecko ma spędzić cały dzień, tylko góra kilka godzin.

Gdzie kupić kojec dla dziecka 150×150 cm?

Dobry kojec dla dziecka 150×150 cm kupimy w każdym sklepie stacjonarnym z akcesoriami dla dzieci i w sklepach meblowych. Każdy model można wtedy na żywo porównać. Dokonując zakupów przez internet, pozostaje nam tylko przeczytać dostępny opis. Do znanych producentów należą m. in.: Lionelo, TikkTokk, Milly Mally, vidaXL, inni. Znajdziesz dobre kojce także na stronie hoplano.com/pokoj-dzieciecy/kojce-dla-dzieci.

Najlepszy kojec dla dziecka 150x150 cm
Najlepszy kojec dla dziecka 150×150 cm

Cena kojca dla dziecka 150×150 cm

Kojec dla dziecka 150×150 cm to nie jest duży wydatek. Oczywiście w zależności, na jaki model się zdecydujemy. Cena rozpoczyna się mniej więcej od 130 zł – 140 zł. I wzrasta. Niektóre modele kosztują około 200 zł, inne nawet w okolicach 600 zł i ponad 700 zł. Oczywiście ostateczny wybór należy do nas.

Kojec dla dziecka 150×150 cm – opinie

Co sądzicie na temat kojca dla dziecka 150×150 cm? Korzystacie już z takiego, czy należycie do grona przeciwników? A może dopiero zastanawiacie się nad zakupem i nie wiecie jak się za to zabrać? Koniecznie sprawdźcie więc nasz poniższy ranking. Ale dla tych, którzy już mają jakieś doświadczenie przygotowaliśmy sekcję komentarzy. Czekamy tam na Wasze opinie i porady!

Kojec dla dziecka 150×150 cm / Ranking najlepszych

Czy można zakupić dobrej jakości produkt, za niewielką cenę? I to dla dziecka? Oczywiście, że można. Wystarczy nieco więcej czasu temu poświęcić, lub…. sprawdzić nasz najnowszy ranking najlepszych kojców dla dziecka 150×150 cm. Znajdziecie w nim produkty godne polecenia w atrakcyjnych cenach. Sprawdźcie już teraz!


« || »